Hlavní navigace

Pronájem dílny!

  • (neregistrovaný) 86.61.221.---

    26. 1. 2010 11:28

    Dobrý den, velice prosím o pomoc ohledně rady. Podníkám v oboru truhlářství a nevím z jakého důvodu mi už FÚ, zkontroloval všechny roky, zřejmě se jedná o udání, protože to není už možný. Ale mam jednu otázku. Pracuji v dílně u otce, FÚ chce, abych každý rok otec fakturoval mě za pronájem dílny. Je možné, aby mi FÚ nakazoval, aby otec každý rok fakturoval. Stanoví to nějak zákon, kde je doba určená? Můj názor je, že může mi klidně fakturovat dle nějaké vytvořené smlouvy třeba 1x za 3roky. Jak je to prosím? Díky předem za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 1. 2010 11:43

      Rozka (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Pronájem dílny!
      Bez konkrétních podrobností Vám asi nikdo neodpoví - takže jen obecně:
      1 x za 3 roky bych nefakturovala, přece jen by to mělo být v příslušném období.
      Pracujete v dílně u otce. Jako co? Jako zaměstnanec? Spolupracující osoba? Nebo jen tak? V poslením případě byste se o náklady na dílnu měli opravdu dělit...

    • 26. 1. 2010 12:00

      BMW (neregistrovaný) 86.61.221.---

      Re: Pronájem dílny!
      Jsem OSVČ. Chtěla bych vědět, zda je takoví zákon, který tak stanoví. Přinde mi to spekulativní.

    • 26. 1. 2010 14:58

      12 (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Pronájem dílny!
      Zákon O DPH stanoví povinnost nejpozději posledním dnem kalendářního roku §21/11.To že nemáte náklady za nájem by FU až tak moc brát nemuselo, problém by však mohl být u Vašeho otce, kterému chybí příjmy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).