Hlavní navigace

Zrušené životní pojištění

• (neregistrovaný) 88.100.202.---

26. 1. 2010 12:55

Dobrý den, prosím o radu. V listopadu jsem chtěla rozšířit pojistku, ale paní mi řekla, že mám smlouvu postavenou tak, že to nejde, tak mi ji zrušila a hned uzvařela novou, peníze mi na ní převedla. Takže jsem peníze nevybrala. Dodaňovat bych tedy nic neměla, ale jde mi o to, že mi teď v lednu přišel papír na odečet z daní a je tam částka přes 8 tisíc korun. Co s tím mám dělat, vždy jsem uplatňovala tak kolem 3 tisíc, tahla částka asi vznikla tím přelitím peněz. Poradí mi někdo? Moc děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 1. 2010 19:50

RenataH (neregistrovaný) 94.138.100.---

Re: Zrušené životní pojištění
      Ano, ta částka vznikla tím převodem peněz z jedné na druhou pojistku. Do daní si dáte to, co máte na potvrzení od pojišťovny, je to v pořádku.

• 27. 1. 2010 7:19

J. (neregistrovaný) 88.102.142.---

Tento případ jsem měla v době,kdy Č.Poj.zavedla pojistku DYNAMIK.Všem lidem jsem dělala přiznání a poslala je na FÚ.Pojišťovna mně tvrdila,že to je správně.Později ale zjistili,že to potvrzení mělo být jen na to,co se týká příslušného roku. Z převedené částky už odpočet byl uplatněn.J.

• 27. 1. 2010 8:48

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

Byla jsem na školení paní Dobošové, kde jsme takový případ probírali, a paní Dobošová přímo potvrdila, že RZD (DP) udělat podle potvrzení z pojišťovny, kde se jedny peníze při převodu pojistky mohou objevit dvakrát. Tak jak říkám

• 28. 1. 2010 6:52

evinka (neregistrovaný) 88.100.202.---

Děkuji moc za radu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).