Hlavní navigace

DPH 2009

  • (neregistrovaný) 213.29.21.---

    27. 1. 2010 8:30

    Dobrý den, čtu tady hodně příspěvků na téma faktury přijaté v roce 2010 ale s DUZP 12/2009. Názory se hodně liší. Mohla bych požádat o radu s odkazem na § který mi ukládá možnost uplatnit nárok na odpočet v 01/2010 ikdyž na faktuře je 12/2009. Nějak jsem nepostřehla změnu, která mi dává možnost nepodávat dodatečné daň. přiznání?

    Ještě jeden oříšek, DUZP fa 01/2010, přijata 01/2010 ale náklad se týká roku 2009 v textu fa. Je správné, že nákladově zahrnu fa do 2009? (zúčtování přes dohadnou položku)

    Děkuji moc za radu

    I.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 1. 2010 8:34

      12 (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: DPH 2009
      §73 odst 10 - pokud máte krácení , tak musíte dodatečné
      v ost. případech odst 11 - 3 roky

    • 27. 1. 2010 10:08

      iveta01 (neregistrovaný) 213.29.21.---

      Re: DPH 2009
      >>Dobrý den, čtu tady hodně příspěvků na téma faktury
      >>přijaté v roce 2010 ale s DUZP 12/2009. Názory se
      >>hodně
      >>liší. Mohla bych požádat o radu s odkazem na § který
      >>mi ukládá možnost uplatnit nárok na odpočet v 01/2010
      >>ikdyž na faktuře je 12/2009. Nějak jsem nepostřehla
      >>změnu, která mi dává možnost nepodávat dodatečné daň.
      >>přiznání?
      >>
      >>Ještě jeden oříšek, DUZP fa 01/2010, přijata 01/2010
      >>ale náklad se týká roku 2009 v textu fa. Je správné,
      >>že
      >>nákladově zahrnu fa do 2009? (zúčtování přes dohadnou
      >>položku)
      >>
      >>Děkuji moc za radu
      >>
      >>I.
      >§73 odst 10 - pokud máte krácení , tak musíte
      >dodatečné
      >v ost. případech odst 11 - 3 roky

    • 27. 1. 2010 10:08

      iveta01 (neregistrovaný) 213.29.21.---

      Re: DPH 2009
      Děkuji moc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).