Hlavní navigace

DPH ř. 48

  • (neregistrovaný) 90.176.237.---

    27. 1. 2010 9:59

    Technické zhodnocení budovy jsme začali v roce 2008.
    Pokračovalo i v 2009 a dokončeno bude ve 2010.
    V roce 2009 jsem do řádku 48 neuváděla /ale asi jsem
    měla ?/. Prosím o radu, zda při letošním zařazení do úžívání mám na řádek 48 uvést celou hodnotu /r.08-r.10/, nebo /r.09-r.10/.
    Děkuji moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 1. 2010 10:48

      JR (neregistrovaný) 88.101.23.---

      Re: DPH ř. 48
      Mám obdobný problém, jen s tím rozdílem, že firma staví budovu, počáteční náklady byly již v roce 2007, v roce 2008 se to do DPH neuvádělo a v roce 2009 jsme uváděli hodnoty DPH průběžně, jak jsme dostávali faktury - ptala jsem na FÚ a tam mi řekli, že to lze průběžně. Také jsem se ptala na přechozí roky a řekli mi , že by je neuváděli, ale prý si mám zavolat na fin.ředitelství přímo metodičce na DPH, ale zatím jsem jí nevolala. V letošním roce bude budova hotová a v ř.48 se má uvádět majetek až zařazený do používání. Ptala jsem se na školení - ing.Benda, a ten mi říkal, že by letos uvedl jen tu hodnotu co bude za rok 2010 + napsat nějaké sdělení kolik bylo již uvedeno v roce 2009. Ty přechozí roky neuvádět. Ještě uvidíte, třeba se k tomu ještě někdo vyjádří

    • 27. 1. 2010 16:43

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: DPH ř. 48
      Citace z literatury:
      "U pořízeného majetku jsou sledovány podmínky pro uplatnění nároku na odpočet daně v roce pořízení a ve 4 následujících kalendářních rocích. V přiznání se majetek vykazuje až v období uvedení majetku do užívání.
      Ke sledování nároku na odpočet daně u pořízeného majetku a jeho technického zhodnocení byl ve formuláři přiznání od roku 2009 zřízen řádek 48. Smyslem tohoto řádku daňového přiznání je evidovat hodnoty pořízeného majetku a uplatněné nároky na odpočet daně. Pokud by se změnily podmínky pro nárok na odpočet daně, musí být nárok snížen, popř. může být plátcem zvýšen v souladu s 78 a § 79 zákona o DPH".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).