Hlavní navigace

Silniční daň za přívěsný vozík

  • (neregistrovaný) 212.158.148.---

    27. 1. 2010 11:49

    Dobrý den,
    prosím o pomoc.
    Zaměstnavatel proplácí náhrady zaměstnanci za použití osobního automobilu a přívěsného vozíku.
    U osobního automobilu uplatňuji denní sazbu, můžu jí uplatnit i u přívěsného vozíku? V zákoně o silniční dani v § 6 odst. 4 se píše ... činí sazba daně 25,- Kč za každý den použití osobního automobilu nebo jeho přípojného vozidla.
    V dřívější diskuzi jsem si ale přečetla že to tak nejde, volala jsem si na FÚ a tam mi nejdříve řekli, že to nejde a když jsem jim přečetla tento paragraf, tak řekli že to jde.. tak já ale nevím, na kontrolu zase přijde jiná a ta mi to vyhodí :-)
    Nemáte s tím někdo zkušenost?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 1. 2010 19:55

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: Silniční daň za přívěsný vozík
      Můžete platit 25,00 Kč/den jak za auto, tak za přívěsný vozík. Způsob placení záloh nelze v průběhu roku měnit. Pokud by byla výhodnější roční sazba, pak lze uplatnit až v DaP k SD. U sazby 25,00/den nelze uplatnit slevu na SD.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).