Hlavní navigace

Nepracovní úraz - náhrada

  • (neregistrovaný) 83.208.147.---

    28. 1. 2010 10:28

    Dobrý den,
    pročetla jsem si příspěvky ve fóru k nepracovnímu úrazu, ale přesto bych se chtěla ujistit, zda zaměstnanci, který si úraz způsobil sám tím, že upadl ( samozřejmě bez vlivu cizí osoby, alkoholu, omamných látek a bez šetření policie) proplácím 100% náhrady nebo 50%?
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2010 10:35

      Renáta (neregistrovaný) 109.72.7.---

      Re: Nepracovní úraz - náhrada
      Ve vašem případě se nekrátí. Jinak je to takto:

      §192 odst. 4 Zák.práce - Náhrada mzdy nebo platů stanovená podle odst. 2+3 se snižuje o 50%, jde-li o případy, kdy je podle předp. o NP nárok na nemoc. v poloviční výši.

      § 31 zák. 187/06 Sb. říká, že nemoc. dávky náleží v poloviční výši, pokud si dotyčný nemoc zavinil:
      a) ve rvačce...., b) bezpr. násl. své opilosti nebo zneužití omamných látek.... c) při spáchání úmyslného trest. činu.....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).