Hlavní navigace

Paušál - auto

  • (neregistrovaný) 90.183.82.---

    28. 1. 2010 11:55

    Mohu si uplatnit paušál 5000,- měsíčně na auto jako OSVČ, pokud auto mám soukromně a splácím na něho leasing?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2010 12:19

      BBBB (neregistrovaný) 213.192.4.---

      Re: Paušál - auto
      Podle mě byj ste ho musel mít v obchodním majetku nebo najaté. A pokud to bude takto a budete používat i soukromě, tak můžete uplatnit jen 4000,- Kč, víc na www.aktualne.centrum.cz.
      Blanka

    • 28. 1. 2010 14:14

      Maxx (neregistrovaný) 89.103.92.---

      Re: Paušál - auto
      Auto může být i soukromé. § 24 odst. 2 písm zt)
      "Paušální výdaj na dopravu je možno uplatnit..... za vozidla zahrnutá nebo nezahrnutá do obch. majetku nebo v nájmu ....."

    • 28. 1. 2010 20:11

      Bara (neregistrovaný) 85.132.181.---

      Re: Paušál - auto
      ***ale pozor, pokud je používáno i k soukromým účelům, je nutno paušál snížit na Kč 4000,-. Bára

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).