Hlavní navigace

Zkušení PP ve zkušební době - PN

• (neregistrovaný) 217.29.8.---

28. 1. 2010 13:48

Dobrý den,
    prosím o radu. Nastoupila jsem do zaměstnání v polovině listopadu, poté jsem zjistila, že jsem těhotná, tak mi doktorka napsala neschopenku a já nastoupila do pracovní neschopnosti ve 3.měsíční zkušební době. Po předání PN zaměstnavateli mi poslal výpověď k 15.dni (lhůta 14 dnů,ve které mě nemůže propustit). Nyní bych se chtěla zeptat, kdo za mě bude platit sociální a zdravotní, když už u zaměstnavatele pracovat nebudu, ale na úřad práce nastoupit (zapsat se) nemohu, když mám neschopenku a ta mě bude trvat až do mateřské. Děkuji moc za odpověď. Nikola

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2010 14:54

xy5

Re: Zkušení PP ve zkušební době - PN
      co přesně Vám zam-tel napsal? Že ruší PP ve zkuš. době nebo Vám dal výpověď? To je totiž dosti podstatné, jak to formuloval (zda jste ještě zam-cem nebo již nejste).
      Předpokládám, že Vám nedal výpověď, ale že ukončil PP ve zk. době. Nyní jste na neschopence. Pokud nebudete mít vyčerpanou podp. dobu, bude placena neschopenka až do doby, kdy uzná lékař, že jste práce neschopnou (v praxi to může být až do nástupu na PPM). Jestli budete mít nárok na PPM? Musela byste splnit podmínky dané zákonem.

• 28. 1. 2010 18:04

Nikola (neregistrovaný) 217.29.8.---

Dobrý večer, děkuji za odpověď. Zaměstnavatel mi napsal ukončení PP ve zkuš.době. Jde mi o to, kdo za mě bude platit soc.a zdrav.poj., když na pracák se nemůžu zaevidovat, když mám neschopenku a u zaměstnavatele již od února také nepracuji. Když nastoupím z neschopenky zrovna na mateřskou, budu mít na ní nárok, když už nebudu v půl roční ochranný době?? A když na ní nárok mít nebudu, musím se do porodu nahlásit na úřad práce, abych si za sebe nemusela platit sama soc. a zdrav.poj.??? Moc děkuji za odpověď. Nikola

• 28. 1. 2010 21:57

Jiřka1 (neregistrovaný) 80.90.128.---

Budete pojištěna na základě té neschopnosti, i když už nejste zaměstnancem, takže nic platit nemusíte. Ale pokud nestihnete počátek pobírání mateřských dávek v ochranné lhůtě (tj. do 180 dnů od skončení prac. poměru), nebudou Vám náležet. Budete pobírat rodičovský příspěvek a budete pojištěna na základě toho.A i kdybyste to stihla do 180 dnů, tak pro nárok na mateřské dávky musí být splněná ještě další podmínka - dát dohromady 270 kal. dnů pojištění ve dvou letech před prvním dnem mateřské.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).