Hlavní navigace

Kdo je pov. sepsat dodatek k prac.sml.?

• (neregistrovaný) 89.24.7.---

29. 1. 2010 15:50

Kdo je povinnen sepsat dodatek pracovní smlouvě. Jde jen o změnu pracovní doby na zkrácený pracovní úvazek a musí se zpětně přepočítat výplatní pásky? Zkrácenou pracovní dobu již pracuji 2 měsíce a stále nemám změnu smlouvy. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 1. 2010 16:08

pája

Re: Kdo je pov. sepsat dodatek k prac.sm
      Jako zaměstnanec máte uzavřenou PS a podle dotazu v ní máte sjednán i prac.úvazek-nekrácený. Z toho plyne, že nedošlo- li ke změně PS dodatkem, ten má zajistit pers.úsek zam-tele, tak stále platí sjednaný plný PÚ. POkud pracujete jen na zkrácenou, aniž by to bylo v PS upraveno, měl by Vám čas zbývající do plného PÚ zaměstnavatel platit průměrem jako jinou překážku na jeho straně. Pokud nemáte sjednánu v PS kratší PD dle § 80 ZP, platí, žeš máte sjednánu práci na plný úvazek, dle § 79.
      Upozorněte zam-tele, že Vám musí doplácet hodiny do plného PÚ a ono to s ním pohne, pokud to s ním nesekne.

• 29. 1. 2010 16:19

K. (neregistrovaný) 62.40.69.---

A když se na to podívám z druhé strany - nemůže zaměstnavatel říct, že tazatelka porušuje pracovní kázeň a nedodržuje pracovní dobu (jestli to dobře chápu, na zkrácení se dohodli pouze ústně, nemá to nijak podloženo) ? Tím samozřejmě vůbec nezpochybňuji vaše tvrzení, že změnu smlouvy musí sepsat zaměstnavatel. K.

• 29. 1. 2010 16:31

pája

jasně, mohl by říci, že místo 8 hod. byla v práci jen 6, ale takhle na dálku lze těžko přesně stanovit, co si vlastně řekli, když není nic dáno písemně, ale máte pravdu, byla by to sranda,že?Ona by chtěla doplatit zbývající hodiny a on by jí dal místo toho výpověď, protože porušuje méně závažným způsobem soustavně povinnosti. Tady se jasně ukazuje, že pořádek v administrativě u pracovněprávních vztahů je základ pro řešení jakýchkoliv případných problémů.

• 29. 1. 2010 16:50

Simona2010 (neregistrovaný) 89.24.7.---

No, ono je to celé tak, že jsem v srpnu nastoupila na 6 hodin, od září na 6 hodinách, mzdová účetní (která dělá mzdy externě) to zjistila až v průběhu listopadu, tak dopsala dodatek od 1.listopadu. Čerpanou dovolenou za prosinec mi spočítala průměrem z 8 hodin, takže jsem přišla o tisícovku. Mimochodem já výpověď dala okamžitou protože roztrhali mé přiznání k DPH za 12/09 a napsali nulové, navíc chtěli udělat daň z příjmu za 2009 do 9.1.2010. Psychicky jsem se zhorutila. Peníze mi samozřejmě nevyplatily. Než budu mzdu vymáhat soudní cestou chci si být jistá, že mám vše ostatní v pořádku. Děkuji za vaše rady, podněty a názory.

• 29. 1. 2010 17:42

yx (neregistrovaný) 94.112.113.---

No já tomu pořád nějak nerozumím - pokud jste nastoupila na 6 hodin, tak máte ve smlově 6 hodin ne ?

• 29. 1. 2010 19:54

Jiřka1 (neregistrovaný) 80.90.128.---

Taky tomu nerozumím. Nastoupila jste na 6 hodinový úvazek a od kdy jste začala pracovat na 8 hodinový? Nebo naopak? A okamžitá výpověď neexistuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).