Hlavní navigace

Pozdě vyplacená část mzdy

  • (neregistrovaný) 77.48.243.---

    29. 1. 2010 21:40

    Dobrý den, mám dotaz, byla-li část mzdy vyplacena s dvouměsíčním zpožděním, je možné, uplatnit okamžité skončení PP zaměstnancem?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2010 2:25

      v.e.n.d.y.

      Re: Pozdě vyplacená část mzdy
      Ano, Zákoník práce, §56/b) zaměstnavatel mu nevyplatil mzdu nebo plat nebo náhradu mzdy nebo platu anebo jakoukoli jejich část do 15 dnů po uplynutí termínu splatnosti (§ 141 odst. 1).
      A máte nárok na odstupné ve výši 3 měsíční mzdy

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).