Hlavní navigace

Odložená daň z příjmů

  • (neregistrovaný) 90.182.32.---

    30. 1. 2010 12:22

    Dobrý den, manžel je individuální podnikatel s nutností vést Účetnictví. Chtěli bychom uplatnit účetní odpisy na vložený majetek - máme za povinnost účtovat o odložené dani z příjmů, když nám vznikne rozdíl mezi daňovými a účetními odpisy?
    Někde jsem četla že se to snad týká jenom konsolidovaných společností.
    Díky moc za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2010 19:27

      bubo (neregistrovaný) 85.160.95.---

      Re: Odložená daň z příjmů
      Metodu odložené daně naleznete ve vyhl. č.500/2002 Sb. § 59, kde je uvedeno, že o odložené dani povinně účtují účetní jednotky, které tvoří konsolidační celek a účetní jednotky, které mají za povinnost sestavit účetní závěrku v plném rozsahul. Které to jsou naleznete v § 18 odst. 3 zákona o účetnictví.

    • 30. 1. 2010 20:05

      Benda (neregistrovaný) 90.182.32.---

      Re: Odložená daň z příjmů
      Výborně, dle tohoto paragrafu se nás odložená daň netýká - můžeme tedy účtovat normálně s účetními odpisy, aniž by se někde proúčtovával meziroční rodíl vůči daňovým?
      Díky.

    • 1. 2. 2010 12:01

      bubo (neregistrovaný) 85.160.74.---

      Re: Odložená daň z příjmů
      V účetnictví budou zaúčtovány účetní odpisy a v Přiznání k dani z příjmů bude základ daně upraven o rozdíl mezi účetními a daňovými odpisy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).