Hlavní navigace

Daň z příjmů - zaměstnanec

• (neregistrovaný) 89.203.206.---

31. 1. 2010 14:48

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jsem na FU přihlášen k dani ze závislé činnosti (od prosince kdy jsem začal zaměstnávat zaměstnance, podepsal prohlášení, a uplatňuje daňový bonus) ale v případě kdy bych chtěl zaměstnávat zaměstnance, který podniká jako hlavní činnost na dohodu o provedení práce, jak to tu je s prohlášením poplatníka? On ho u mě nepodepíše, já mu vypočítám dan zvláštní sazbou, ale musím se ještě nějak přihlásit na FU (ke srážkové dani nebo ne?) a on to u sebe udělá jak když si u mě vydělá Hm-5000,-? Díky za pomoc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 1. 2010 15:12

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

Re: daň z příjmů - zaměstnanec
      Vás nemusí zajímat to, jestli váš zaměstnanec je také OSVČ. Podstatné je to, jestli u vás podepíše prohlášení poplatníka (smí mít podepsané pouze u jednoho zaměstnavatele), podle toho budete srážet buď zálohoou nebo srážkovou daň. Jinak nerozumím tomu, že ....podníká jako hlaní činnost ma dohodu o provedení práce. Buď podniká a je OSVČ a nebo je zaměstnanec s uzavřenou dohodou o provedení práce. Při nepodepsaném prohlášení je daň do 5.000,- srážková a nad 5.000,- zálohová.

• 31. 1. 2010 15:53

d.l. (neregistrovaný) 89.203.206.---

On má jako hlavní činnost - práce v lese (nevím jak se jeho živnsot přesně jmenuje) a teď přes zimu by chtěl se mnou uzavřít dohodu o provedení práce, ale tudíž by se on musel asi nahlásit na ty určité měsíce jako vedlejší činnost asi ne?
      Ale ještě k tomu mé problému, tudíž já ¨musím být přihlášený jak k dani ze závislé činnosti tak ke srázkové ano?

• 31. 1. 2010 18:22

Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

Z DPP se neodvádí ZP a SP, takže on bude dál odvádět zálohy jako OSVČ ve stejné výši, pro něho se nic nemění. U vás si podepíše prohlášení poplatníka, pokud ještě nemá podepsáno někde jinde, a budete mu srážet zálohovou daň a odečítat měsíčně slevy.

• 31. 1. 2010 15:55

Jiřka1 (neregistrovaný) 80.90.128.---

To jste špatně pochopila,já tomu rozumím tak,, že chce zaměstnat na dohodu o prov. práce člověka, který podniká. Jinak s odpovědí souhlasím, i u té dohody může podepsat prohlášení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).