Hlavní navigace

Soukr. N1 - lze použit sazbu 25 Kč?

  • (neregistrovaný) 88.146.134.---

    31. 1. 2010 21:41

    Zaměstnanec využil pro služební cesty soukromé vozidlo Škoda Octavie, které koupil od firmy, proto je auto opatřeno přepážkou a jedná se tedy o N1 - nákladní automobil.

    Prosím mohu použít sazbu 25 Kč za den, protože v zákoně o silniční dani je napsáno v §4/2, že poplatníkem daně je rovněž
    a) zaměstnavatel, pokud vyplácí cestovní náhrady svému zaměstnanci 4a) za použití osobního automobilu nebo jeho přípojného vozidla, pokud daňová povinnost nevznikla již provozovateli vozidla.

    Tj. je tam napsáno za použití osobního automobilu ...

    Tak jsem z toho zmatená, musím v tomto případě použít měsíční sazbu (tj. roční přepočtenou na měsíce, kdy se auto použilo?).

    Díky za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 2. 2010 10:25

      Vlasta (neregistrovaný) 212.111.9.---

      Re: Soukr. N1 - lze použit sazbu 25 Kč?
      -- moc diky za odpověď, i když jste mě moc nepotěšil -(( hezký pracovní týden V.

    • 1. 2. 2010 13:35

      anbr (neregistrovaný) 90.179.180.---

      Re: Soukr. N1 - lze použit sazbu 25 Kč?
      v tomto případě ani nemůžete vy přiznávat a platit SD za toto vozidlo, v případě N1 musí přiznat a daň zaplatit vždy vlastník vozidla, tj. zaměstnanec

    • 2. 2. 2010 9:25

      Vlasta (neregistrovaný) 212.111.9.---

      Re: Soukr. N1 - lze použit sazbu 25 Kč?
      *** dobrý den, tak jsem se pořádně začetla do zákona o silniční dani a opravdu v §4 je napsáno, že poplatníkem je rovněž zaměstnavatel, poikud vyplácí cestovní náhrady svému zaměstnanci za použití OSOBNÏHO automobilu nebo jeho přípojného vozidla ..

      To je tedy moc pěkné, takže když zaměstnanec použije použije pro služební cestu své soukromé N1 vozidlo (což je vlastně M1 ale jen dříve kvůli DPH mřížka), tak silničku musí zaplatit v měsících, kdy použil pro zaměstnavatele on sám .... jak to pak vyúčtuje zaměstnavateli, a jak tento to dostane do daňových nákladů?

      Já už jsem včera bohužel silničku odevzdala a samořejmě jsem tam tu N1 dala v měsíční sazbě za měsíce, kdy bylo auto použito pro služební jízdu ....

      Co s tím? Nechat tak? FÚ je vlastně spokojen - silnička zaplacena, akorát nám to můžou vyhodit z daňových nákladů?

      Děkuji za trpělivost a pomoc.

    • 2. 2. 2010 9:36

      anbr (neregistrovaný) 90.179.180.---

      Re: Soukr. N1 - lze použit sazbu 25 Kč?
      Také jsem byla nadšená, když jsem to poprvé zjistila, ale bohužel je to tak:-( Ve vašem případě bych to určitě alespoň nedávala do daňových nákladů, když už jste to zaplatili...

    • 2. 2. 2010 9:41

      Vlasta (neregistrovaný) 212.111.9.---

      Re: Soukr. N1 - lze použit sazbu 25 Kč?
      --- moc díky za radu, jedná se o 1 000,- -... což to s.r.o. nevytrhne, takže dám radši opravdu nedaňově. Zaměstnanec má naštěstí Octavii, kterou navíc přestavovalo na N1 společ. MTX, která zpětnou přestavbu dělá jednoduše a za dobrý peníz .. hned jdu zaměstnanci volat, ať přestavbu provede -(((

      Ještě jednou díky moc. Hezký den, V.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).