Hlavní navigace

Dvě DPČ - kde podepsat prohlášení?

• (neregistrovaný) 88.146.208.---

1. 2. 2010 11:14

Dobrý den, řešila jsem tento problém a prosím o váš názor. Človíček má dvě DPČ. Každá na 20 hodin týdně, jedna za 50/hod., druhá za 60/hod.Snažila jsem se zvolit správně kde podepsat prohlášení na slevu na poplatníka (i slevu na děti), aby nebyla sražená daň konečná a bylo možno v ročním zúčtování uplatnit např. zapl. úroky z úvěru. Zvolila jsem podepsat v té nižší DPČ,s tím že je větší šance u té vyšší, když bude víc dní v měsící než 21, že příjem bude vyšší než 5000 a bude zálohová daň. Je můj názor správný nebo existuje nějaká možná varianta, aby daň ani v jedné dohodě nebyla konečná? srážková 15 % ale ze superhrubé mzdy jenom proto že se člověk snaží získat práci je škoda. Děkuji všem za názor. Bára

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 2. 2010 14:11

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

Re: dvě DPČ - kde podepsat prohlášení?
      Přemýšlela jste to dobře, je lepší podepsat tam, kde je odměna z DPČ menší, tam bude tedy zálohová a tam, kde odměna z DPČ bude vyšší než 5.000,- bude automaticky také zálohová, tak že se do daňového přiznání dostanou obě dohody. Jenom nevím, jestli i u té druhé, kde je sazba 60,- Kč/hodinu to bude vždy nad5.000,- .

• 1. 2. 2010 15:36

Bara (neregistrovaný) 88.146.208.---

právě že nebude v měsících, které mají 20 dní a jen 80 hodin a tím pádem jde do kytek přes 700 korun na dani :-( které by mohla mít zpět v ročním zúčtování... jiná varianta než ta kterou jsem napsala a kterou jste mi potvrdila mě nenapadla. Ale zkusila jsem napsat ještě sem, kdyby někdo věděl náhodou jinou možnost jak dostat obě dohody do zúčtování...je mi líto, že se někdo snaží získat práci a pak mu stát bere jen proto, že pracuje u dvou zaměstnavatelů... Děkuji

• 1. 2. 2010 15:39

Bara (neregistrovaný) 88.146.208.---

ještě malá oprava - asi 950 korun jako srážková daň do kytek..... při 20 dnech v měsíci.. :-(

• 1. 2. 2010 18:33

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

ještě mě napadlo, jeden měsíc nedat nic a druhý měsíc 2X, vyrovnávací období srovná i pracovní dobu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).