Hlavní navigace

Rodičák/zaměstnání

• (neregistrovaný) 94.138.104.---

1. 2. 2010 21:07

Dobrý večer, prosím o radu zkušenější: rodičák mi končí v květnu, mám od začátku nastavený na 2 roky.zaměstnavatel se ozval,jestli bych nemohla nastoupit dřív, kývla jsem. teď řeším, jestli nebude problém, když nastoupím do zaměstnání dřív, když vlastně ještě pobírám rodičák. dítě bude hlídat babička. u z aměstnavatele můžu na své původní místo, nebo musím mít dohodu a s jinou pozicí?díky všem

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 2. 2010 21:17

Osmanka (neregistrovaný) 193.165.176.---

Re: rodičák/zaměstnání
      Při RD můžete pracovat jak chcete, ale nesmíte dát jen dítě do školky, jeslí apod. (tedy myšleno státní). Respektivně se tam dát může, ale jen na velice omezenou dobu.

• 1. 2. 2010 21:49

Jiřka1 (neregistrovaný) 80.90.128.---

Přesně tak, pobírání rodič. příspěvku nesouvisí s tím, jestli pracujete nebo jste doma. Abyste o něj nepřišla, nesmíte dítě mladší 3 let dávat do předškolního zařízení na víc, než 5 dní v měsíci. Pokud je bude hlídat babička, je to v pohodě. Vrátit se můžete na své místo.

• 1. 2. 2010 23:50

Petraa (neregistrovaný) 94.138.104.---

aha, já myslela, že bude problém s tím, že jdu pracovat ke svému zaměstnavateli - že se to nesmí, mít hlavní pracovní poměr (kde jsem zrovna na rodičáku) a mít tam i brigádu na celý den. tak díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).