Hlavní navigace

Podíl ze zisku vyplacený PO

  • (neregistrovaný) 90.176.140.---

    2. 2. 2010 8:04

    S.r.o vyplácí podíl ze zisku svému vlastníkovi, který je PO. Jak daní s.r.o tento vyplacený podíl?
    PO částku vyplaceného podílu použije ke své činnosti. Nevyplácí jí žádné FO. Eviduje jí jako svůj příjem a tento pak daní ve svém daň. přiznání PO.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 2. 2010 9:48

      Lada M. (neregistrovaný) 213.226.208.---

      Re: Podíl ze zisku vyplacený PO
      s.r.o. strhne společníkovi (PO) 15% srážkovou daň podle §36 odst. 2 písm. b)

      Mateřská společnost (vlastník) tyto příjmy zahrne do nedaňových a již podruhé je nedaní. Jsou to příjmy osvobozené od daňe §19 odst. 1 písm. ze)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).