Hlavní navigace

Zrušení penzijního připojištění

  • (neregistrovaný) 89.185.227.---

    2. 2. 2010 8:23

    Dobrý den,

    potřebuji se laicky zeptat. Zrušil jsem penzijní připojištění a jelikož jsem měl ještě příjem z pronájmu, budu si podávat přiznání sám.

    A teď k dotazu:

    Zrušené penzijní patří do §10, ale nevím, jaké částky tam mám uvést. Odečítal jsem si vždy maximálních 12 000. Do příjmů tedy uvedu 12000 krát všechny roky odpočtu a do výdajů 0? A to se zdaní 15%?

    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 2. 2010 8:58

      D.V. (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Zrušení penzijního připojištění
      Dobrý den,
      bohužel je to tak - v roce, ve kterém došlo ke zrušení je Vaším zdanitelným příjmem dle § 10 celková částka penzijního připojištění, kterou jste si v předchozích letech odečítal. Výdaje k tomuto jsou 0,- a daní se to 15 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).