Hlavní navigace

Mzdový výměr

 • (neregistrovaný) 213.195.200.---

  2. 2. 2010 12:16

  Dobrý den,

  jsme malá firma s.r.o. a zaměstnanci mají pracovní smlouvy, ve kterých je přímo uveden konkrétní plat. Další přílohu k pracovním smlouvám nemají.
  Chceme nyní jednomu zaměstnanci zvýšit plat. Je možné to provést platebním výměrem, ve kterém napíšeme, že je v souladu se smlouvou ze dne...?

  Například: na základě pracovní smlouvy ze dne 1. 1. 2008 Vám byla s účinností od 1. 2. 2010 zvýšena měsíční hrubá mzda a to na výši .... Kč (slovy: .... korun českých). Tato mzda odpovídá sjednanému druhu práce dle pracovní smlouvy uzavřené dne 1. 1. 2008. Mzda Vám bude vyplácena v obvyklých výplatních termínech zaměstnavatele dle pracovní smlouvy, počínaje mzdou za měsíc únor 2010.

  Děkuji Vám za radu,

  Zuzana

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 2. 2010 13:27

   pája

   Re: Mzdový výměr
   doporučuji opředevším používat přesné a správné názvy: mzda,nikoliv plat, mzdový výměr,nikoliv platební výměr.
   Vzato dogmaticky, měníte ujednání prac.smlouvy, měli byste to učinit dodatkem. Snad se zam-nec nebude cukat, když mu přidáte, ale na jeho místě bych trval na dodatku, protože co mu přidáte, mu můžete kdykoliv sebrat změnou mzd.výměru. Další možnost by byla vymazat dodatkem z pr.smlouvy ujednání o mzdě, odkázat s účinností od ... na stanovení mzdy mzdovým výměrem a pokračovat tímto způsobem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).