Hlavní navigace

Mimořádné odpisy

  • (neregistrovaný) 212.4.129.---

    2. 2. 2010 13:41

    Moc prosím,můžete mi vysvětlit kdy lze uplatnit mimořádné odpisy?Jedná se o majetek,který je v odpisové skupině 2.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 2. 2010 13:53

      Monička (neregistrovaný) 88.100.76.---

      Re: Mimořádné odpisy
      Zákon č. 216/2009 Sb. novelizoval zákon o daních z příjmů č. 586/1992 Sb. - v § 30a zavádí mimořádné odpisy pro majetek zatříděný v 1. či 2. odpisové skupině a pořízený od 1. 1. 2009 do 30. 6. 2010.
      Je umožněno pouze pro prvního vlastníka, odepisování nesmí být přerušeno.

    • 2. 2. 2010 13:55

      Jiřina 77 (neregistrovaný) 212.4.129.---

      Re: Mimořádné odpisy
      Tak že pokud jsem koupila auto a nejsem jeho prvním majitelem,není úplně nové,tak to nejde?

    • 2. 2. 2010 13:59

      Monička (neregistrovaný) 88.100.76.---

      Re: Mimořádné odpisy
      Je nutné zjistit, zda-li už ho někdo v majetku neměl. Pokud ne, pokud ho vlastnila soukromá osoba, lze ho mimořádně odepisovat, pokud ale byl už kdykoli v minulosti něčím majetkem a byl zahrnut do majetku firmy nelze mimořádné odpisy použít, jen klasické odepisování.

    • 2. 2. 2010 14:45

      m. (neregistrovaný) 88.102.231.---

      Re: Mimořádné odpisy
      A k tomu jste došla kde? První vlastník je první vlastník, bez ohledu na jeho podnikání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).