Hlavní navigace

DPH - povinost dodanění ???

  • (neregistrovaný) 194.149.103.---

    2. 2. 2010 14:08

    Dobrý den,
    v listopadu 2008 nám bylo vyfakturováno nájemné za nájem nebytových prostor na 5 let dopředu. V 11/2008 jsme si tedy uplatnily odpočet daně 19% v plné výši. Nyní budeme v lednu-březnu 2010 tyto NP pronajímat neplátci. Jedná se tedy o osvobozené plnění.
    Jsme povinni za toto období již nárokované DPH fin.úřadu vrátit ? A v jaké výši 19% nebo 20%. (nevím podle jakého §)
    Díky za informaci

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 2. 2010 17:29

      12 (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: DPH - povinost dodanění ???
      Vracet nic nebudete. Vy budete mít osv. příjmy a budete muset začít používat krácený nárok §72...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).