Hlavní navigace

Přeprava osob

• (neregistrovaný) 90.177.232.---

10. 8. 2011 23:15

Dobrý den,

jsem fyzická osoba podnikající v nákladní autodopravě:

název koncese:Silniční motorová doprava - nákladní vnitrostátní provozovaná vozidly o největší povolené hmotnosti do 3,5 tuny včetně, - nákladní vnitrostátní provozovaná vozidly o největší povolené hmotnosti nad 3,5 tuny

Nyní se chystám rozšířit nabídku služeb i o osobní dopravu. K tomuto účelu zakoupím užitkový automobil s 9 místy (8 + řidič). Jaké koncesní listiny je třeba mít pro taxislužbu (na zastavení ve městě + na zavolání) a smluvní přepravu osob (firma si nás najme např. k přepravě zaměstnanců - podloženo smluvně)? Jak lze tyto koncesní listiny získat? Budu muset projít stejnými testy z odborných znalostí, nebo stačí moji koncesní listinu "rozšířit" o určitý okruh?

Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 8. 2011 7:31

MonikaSh

Koncesi budete mít jen jednu - Silniční motorová doprava - osobní příležitostná vnitrostátní (popř. i mezinárodní), - taxislužba. Pročtěte si zákon č. 111/1994 v platném znění, do které kategorie budete spadat. Pro taxislužbu musíte složit zkoušku na místně příslušném odboru dopravy Městského úřadu podle bydliště. Pro osobní dopravu skládáte zkoušku na odboru dopravy Krajského úřadu. U taxislužby může být zkouška spojená i s místopisnými znalostmi dané lokality (nebývá to všude, předpokládám, tak Praha, Brno, možná další statutární města). Bližší podmínky zjistíte na webech příslušných úřadů. Zkoušky musíte mít před zažádáním si o koncesi.

• 11. 8. 2011 16:09

Lukáš_cali (neregistrovaný) 90.177.232.---

Díky za cenou odpověď. Jen prosím ještě o upřesnění: co jsem se díval, tak já mám většinu předmětů z té odborné způsobilosti již hotových (již mám koncesi na nákladní dopravu). Bude tyto předměty muset dělat znovu?

• 11. 8. 2011 16:46

MonikaSh

Na každý druh dopravy se dělají zkoušky zvlášť. Pokud máte na nákladní vnitro/mezinárodní, musíte dělat ještě zkoušky na osobní vnitro/mezinárodní, popřípadě na taxislužbu (pokud nemáte).
      A jestliže už máte koncesi na dopravu, budete na ŽÚ žádat jen o změnu rozsahu předmětu podnikání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).