Hlavní navigace

Dobropis k neuhrazené faktuře

• (neregistrovaný) 90.179.145.---

3. 2. 2010 7:33

dobrý den, v prosinci jsem vystavila fakturu na dokončené dílo a odeslala odběrateli. tan ji do dnešního dne neuhradil a ještě k tomu mu nemov. vyhořela. on nyní chce abychom mu tuto neuhrazenou fakturu vydobropisovali a znovu vystavili tento rok. je to vůbec možné a nebude to fú podezřelé?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 2. 2010 7:38

Pepina (neregistrovaný) 194.213.214.---

Re: dobropis k neuhrazené faktuře
      Podle mě to možné není. Dílo bylo předáno a vyfakturováno. Dobropis byste mohla vystavit, kdyby vám bylo dílo vráceno, popř. byste snižovali cenu. Ale rozhodně ne vystavit dobropis a znovu fakturovat.

• 3. 2. 2010 7:53

MAPA (neregistrovaný) 90.179.145.---

Já si to myslím taky a ještě ke všemu nemůžu přeci vystavit dobropis na neuhrazenou fakturu, je to tak? Jedině by snad šlo ji tento rok vystronovat a znovu vystavit, ale je to docela provokace!

• 3. 2. 2010 8:21

IvanaK1 (neregistrovaný) 80.90.129.---

toto nemůžete provést, jelikož bylo dílo dokončeno v roce 09 a jste povinni do 15-ti dní od dokončení díla vystavit fakturu (určitě máte potvrzený předávací protokol), vydobropisováním a následnou stejnou fakturací byste si zadělali jedině na problém, protože DPH jste měli odvést ve 12/09 (což bylo také učiněno) a pro FÚ by nebyl problém zjistit si D.U.Z.P......

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).