Hlavní navigace

Odlužnění a žl

 • (neregistrovaný) 78.102.167.---

  3. 2. 2010 9:24

  Dobrý den,máte nějaké rady ? Dlužník má asi 8 exekucí z toho 4 pokuty jízda na černo od DP a 4 faktury na plyn který odebíral doma,bohužel věřitel DP i plynárenská místo toho aby dal každý po jedné větší spojené exekuci tak podal každou exekuci zvlášt tedy plynárenská 4 exekuce ( v jeden den - 4 různým exekutorům) a DP to samé (4 exekuce během měsíce k 3 exekutorům ).Tím obě společnosti navýší pěkně dluh o mnoho tisíc.Každý exekutor si bere nejméně 7.500 na víc (místo dvou exekucí ,musí plati sedm ).
  Celkový dluh 33 tis. vyzrostl na 180tis. a stále rostou úroky! Dluhy vznikly v době 1999-2003 kdy byl dlužník nezaměstnán a bez peněz,takže to neřešil.
  Nyní po nějakou dobu byl na úp kde stejně nemohl najít práci ale tak aby nějak vydělal a uživil se, udělal si ŽL a začal pracovat po internetu na sebe,moc to není ale lepší než nedělat a brát jen podporu.. .
  Chtěl by se zbavit dluhů nějaké exekuce splácí tak že měsíčně posílá na každou exekuci 200-250kč víc nemůže,nemá nato.
  Tímto způsobem však nic moc nevyřeší,tak uvažuje od odlužnění ale to prý je jen pro ty co nepodnikají ?
  Co je to za kravinu on nezpůsobil dluh podnikáním,má místo žl jít znovu na úp nebo nastoupit jako zametač ulic aby byl zaměstnán a mohl o odlužnění požádat?
  Proč nemůže o odlužnění požádat člověk který pracuje sám na sebe a nezpůsobil dluhy podnikáním ?
  Takže dělnící co dělají na sebe (zedníci,truhláři prostě všichni adt) nemůžou dělat na sebe když se chtějí odlužnit?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 2. 2010 10:37

   ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

   Re: odlužnění a žl
   K čemu takové výkřiky do tmy? Takto jsou nastavena pravidla hry, hry, kterou jste odmítal v minulosti hrát a teď byste se rád přidal. Buďte rád, že není podnikání omezeno předchozí bezdlužností.

  • 3. 2. 2010 18:10

   xx (neregistrovaný) 78.102.167.---

   Re: odlužnění a žl
   Panebože to je rada ,važený -á ten dlužník nezpůsobil dluh podnikáním ale jako třeba každá úřednice nebo jiný zaměstnanec
   má dluh soukromý .Je zajímavé že úřednice fú nebo jiný zaměstnanec si muže nabrat půjček kolik libo a pak neplatit a klído pído má nárok na odlužnění.
   Člověk který byl nezaměstaný a neměl z čeho platit za plyn a bohužel jezdil na černo si ale žádné půjčky nebral,stejně tak měl dluh soukromý.
   Proč by tedy neměl mít právo se nechat odlužnit jen proto že nemůže i nadále najít práci tak si nyní udělal žl a dělá na sebe?
   Takže je lepší aby se přihlásil znovu na úp bral dávky od státu poté si našel práci přes úp třeba jako zametač ulic (když tam nic není jiného) hlavně že bude zaměstnanec
   a bude mít nárok na to aby mohl podat odlužnění? A až mu to schválí tak dát výpověd a dělat sám na sebe? Protože zakazovat podnikat nikdo nikomu nesmí. Fakt krásný zákon.
   Jako zametač ulic uhradí mnohem mín z toho dluhu ,než kdyby třeba montoval hračky nebo překládal na počítači na sebe.

  • 4. 2. 2010 8:01

   ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

   Re: odlužnění a žl
   Tak znovu - buďte rád, že vám stát dovolil podnikat v době, kdy jste byl evidentně v úpadku. Pro podnikatele sice oddlužení neplatí, ale i na podnikatele má insolvenční zákon hezké paragrafy - doporučuji vám je přečíst a podle zákonných pravidel i tohoto zákona se konečně chovat.

  • 4. 2. 2010 18:04

   xx (neregistrovaný) 78.102.167.---

   Re: odlužnění a žl
   Tak na vysvětlenou -nepsal jsemo sobě ale o dlužníku což je můj bratr . Nechápu proč by měl být rád že mu stát dovolil podnikat?
   Prosím vás on nespůsobil dluhy podnikáním,naopak podnikat začal protože nemohl najít práci a aby měl ty soukromé dluhy jak zaplatit.
   No,na váš argument mohu říct a že ještě neříkate na ostatní dlužníky-zaměstnance to by měli být taky rádi že je jim stát dovolí vůbec mít zaměstnání ,když tedy též dluží... Jo vy by jste asi chtěl aby podnikatel nemohl dělat svou práci jen proto že má dluhy a zaměstnanec práci dělat může i když má dluhy..Takže vyčůranej člověk -zaměstnanec si nabere půjčky -nezaplatí ale má právo na odlužnění-jakmile mu odlužnění je schváleno může dát výpověd a může dělat na sebe na žl ,hlavně když splatí to co mu soud nařídí?
   Nějak nechápu jak soud nařídí člověku co požádá a je mu schváleno odlužnění že nesmí začít dělat na sebe.
   Ale děkuji vám za váš názor,vážím si ho.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).