Hlavní navigace

DPP a DPČ - prosím mzdové.

• (neregistrovaný) 90.178.208.---

3. 2. 2010 14:05

dobrý den,
    měla bych pár dotazů, je pravda, že u DPP už nemusí být uzavřený a ucelený pracovní úkon?

Můžu v jednom roce zaměstnance zaměstnat na 150hod. na DPČ a pak na 150 na DPP? Dočetla jsem se, že nesmím jen jedno a to samé, ale nikde se nepíše že nesmím mít tyto obě smlouvy, tak si nejsem jistá. Moc děkuji za info.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 2. 2010 14:22

pája

Re: DPP a DPČ -personalisté!
      >dobrý den,
      >měla bych pár dotazů, je pravda, že u DPP už nemusí
      >být uzavřený a ucelený pracovní úkon?

jistě, může být uzavřena na opakovanou činnost, jediný limit je 150 hod./rok u jednoho zam-tele.
      >
      >Můžu v jednom roce zaměstnance zaměstnat na 150hod. na
      >DPČ a pak na 150 na DPP?

můžete, ale výhodnější by bylo nejprve do 150 hod. DPP a pak podle potřeby uzavřít DPČ a pokračovat.
      Dočetla jsem se, že nesmím
      >jen jedno a to samé, ale nikde se nepíše že nesmím mít
      >tyto obě smlouvy, tak si nejsem jistá.

Máte- li na mysli souběžně, tak každá dohoda by měla být na jinou činnost.Pokud chcete jen jednu činnost, tak jak psáno výše, nejprve DPP a pokračovat DPČ.

• 3. 2. 2010 20:41

Mar. (neregistrovaný) 90.178.208.---

já děkuji, jen bylo by možné mi dát echo, kde se dočtu, že mužu pracovat u zaměstnavatele nejdříve na DPP a pak na DPČ? já jsem to v zákoníku práce nenašla. díky

• 3. 2. 2010 21:03

Marta2 (neregistrovaný) 89.102.116.---

Zákoník práce nikde nenařizuje, ani nedoporučuje, a nedočtete se, zda napřed DPP nebo DPČ. DPP je finančně výhodnější pro zaměstnance i zaměstnavatele, proto je dobré to využít, jak vám radil Pája.

• 4. 2. 2010 9:41

Mar. (neregistrovaný) 90.178.208.---

To ano, ale jde mi vlastně jen o to, jestli může zaměstnanec u zaměstnavatele nejdříve pracovat na DPP a pak jak vyprší 150hod. tak mu udělat DPČ. tak v tomhle jestli není problém. děkuji

• 4. 2. 2010 11:27

xy5

ne, v tomto problém nehledejte

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).