Hlavní navigace

Služba v EU,tuz.plátce DPH

  • (neregistrovaný) 195.47.2.---

    4. 2. 2010 11:28

    Dobrý den, prosím o radu. Tuzemský plátce fakturuje zajištění výstavy v Německu tuzemskému plátci, na fa se odkazuje na § 10b zák. DPH. ( fakturuje bez DPH).Ale jak je to tedy s § o místě DUZP podle sídla příjemce služby? Děkuji M.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 2. 2010 20:52

      Radana (neregistrovaný) 85.135.93.---

      Re: Služba v EU,tuz.plátce DPH
      Misto plnění dle sídla příjemce platí dle § 9 odst. 1 všeobecně pro služby. Pak jsou ale výjimky, jako jsou služby kulturní, které spadají do § 10b. Místo plnění je tam, kde jsou tyto služby poskytovány, tedy ve vašem případě v Německu. Potíž je v tom, že pokud fakturujete českému plátci, je nutné, aby se někdo z vás registroval k dani v Německu, protože právě tam má být daň odvedena. Kdybyste fakturovali německému plátci, pak by za vás odvedl DPH on a vy byste fakturovali s 0%, ale takhle to asi ten český plátce neudělá????

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).