Hlavní navigace

Žádná zkušená mzdová?

• (neregistrovaný) 78.136.130.---

4. 2. 2010 13:23

Dobrý den, píšu už po několikáté, určitě tu je někdo, kdo zpracovává mzdy pro lidi, kteří pracují jinak, než PO-PÁ.. prosím o Váš názor:
    někteří zaměstnanci (A, měsíční mzdy) mají pracovní dobu 8 hodin denně, ale ne obvyklé PO-PÁ; např. jeden týden pracují 5 dní PO-PÁ, druhý týden 4 dny PO-ČT, další týden 6 dní ÚT-NE atd. Nejde o směnný provoz.
    Prošla jsem diskuze i ZP, pokud jsem pochopila správně, jediné, čím se mám řídit, je 40 odpracovaných hodin týdně - bez ohledu na svátky. Vzhledem k tomu, že nemají každý týden 40 hodin, mělo by jít o pružné rozvržení PD, které by ale mělo být vyrovnáno maximálně po 4 týdnech. Je to tak?
    Jak je to se svátky? Pokud na svátek při rozvržení směn padne volno, prostě svátek neberu v úvahu (žádná náhrada za svátek, jako u ostatních měsíčních mezd), pokud je o svátku směna, zaplatím mzdu 8 hodin + 100% příplatek (NV (V NAŠÍ FIRMĚ) nepřichází v úvahu). Chápu to správně? Díky za potvrzení, Hana
    Ještě jednu poznámku - pokud to chápu dobře, pak mi to připadá nespravedlivé, protože zaměstnanec A, pokud jsou např. v týdnu dva svátky - úsečka PO-PÁ, musí odpracovat 40 hodin (nemá směnu o svátku!). Zaměstnanec s měsíční mzdou (B) odpracuje, za stejnou mzdu, pouze 24 hodin. Moc děkuji za váš názor, Hana

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).