Hlavní navigace

Studenske podnikani - eshop

• (neregistrovaný) 188.175.24.---

12. 8. 2011 12:49

Zdravím :) ,
    už o podnikání čtu delší dobu, ale na některé otázky jsem nenašel odpověď, tak bych byl moc rád, kdybyste mi na ně dokázali odpovědět. Od 23.8. budu oficiálně zase studentem a:

1. Když chci eshop, potřebuji si zřídit živnostenský list a přihlásit na finančák, ČSSZ, Zdrav. pojišťovnu, popř. ÚOOÚ
    2. Když si udělám živnost, tak se musím přihlásit do třiceti dnů na finančák - a to ostatní počká (ČSSZ, zdrav.poj.) až začnu opravdu podnikat?  - timpadem nemusím nic řešit do té doby, než budu mít eshop hotový?
    3. Jaké účetnictví je nejlepší, když to chci rozjet v malém ze začátku - a co plátce/neplátce dph?
    4. Jak je to s výdaji na zdravotní pojišťovnu a podobně? Kolik teda budu povinně platit státu/pojišťovně a tak jako student?

Mám z těch všech úřadu celkem i strach, protože kromě pár článků vůbec nevím, jak to funguje.. kdyby měl někdo článek, jak to vše funguje nebo tak :) tak by to bylo boží.

Předem díky moc za odpověď, moc mi to pomůže.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 8. 2011 13:03

autorka

Dobrý den,

podobný dotaz tu již byl několikrát.

1. Živnostenské oprávnění Velkoobchod - maloobchod, vše vyřídíte přes centrální místa živnostenských úřadů, včetně přihlášení na úřady.
      2. Přihlásíte nejlépe vše najednou a jedním tiskopisem.
      3. Pro rozjezd doporučuji daňovou evidenci (paušál pro prodej asi není moc vhodný). Registrace k DPH není nutná, ale pro obchodníky je výhodnější. Zpočátku ale nemusíte.
      4. Na úřady doložíte potvrzení o studiu. Budete OSVČ vedlejší. Minimální zálohy platit nemusíte, doplatky na konci roku podle výdělku. 

Více v článcích zaměřených na činnost OSVČ vedlejší a na eByznys.

Dagmar Kučerová  ;)   

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).