Hlavní navigace

Nákup nov. auta z EU na firmu a DPH

• (neregistrovaný) 194.145.182.---

5. 2. 2010 9:48

Dobrý den,
    s.r.o. si koupilo z EU automobil (staří do 1/2 roku, ujeto 5.000 km) a chtěla bych se zeptat, jak to bude s DPH. Fakturu máme bez DPH, ale na dopravním inspektorátu nám tvrdí, že jelikož se jedná o auto, které splňuje podmínku "nového dopravního prostředku", musíme žeprý v ČR zaplatit z toho DPH a teprve pak nám vystaví SPZ... Mohl byste mi s tím někdo pomoci, zda to tak opravdu je?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 2. 2010 10:04

alesek (neregistrovaný) 92.62.226.---

Re: nákup nov. auta z EU na firmu a DPH
      uprimnou soustrast.
      bohuzel jsem si timto take prosel. ja osobne jsem to mel asi jeste slozitejsi nez vy. me auto sice melo 600km ale bylo bourane a tak se muselo cca dva mesice opravovat. fakturu za nakup jsem normalne priznal v mesici nakupu. inspektorat si hraje nad zakon, ale pokud chcete spz, tak jim musite vyhovet, nebo se muzete s nima rok ci dela hadat, nakonec vyhrajete, ale auto uz bude o dost starsi nez dostanete spz. pravdu nemaji.
      mate to ale jednodussi nez ja. dojdete na fu, vyzvednete formular na priznani nakoupeneho noveho dopravniho prostredku, zaplatite dph na fu. v nejblizsim priznani dph auto priznate + - protoze narok na odpocet mate a zaplacene dph priznate jako "preplatek". takze o tu platbu neprijdete. s potvrzenym formularem o zaplaceni dph pri porizeni noveho dorpavniho prostredku dojdete na inspektorat a oni vam auto prihlasi.
      ja jsem jim ukazal danove priznani, nakupni fakturu, prilohu ze jsem tu fakturu opravdu do priznani zahrnul, ale proste oni chteji jen ten formular. nic jinyho. v zakone to ale nemaji. tam je prokazat ze jste stat o dph neokradl. jak prokazat tam uz neni.

• 5. 2. 2010 10:19

OlgaL (neregistrovaný) 194.145.182.---

Re: nákup nov. auta z EU na firmu a DPH
      tak to jste mě moc nepotěšil, ale i tak děkuji za cennou radu :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).