Hlavní navigace

Živnost volná jako vedlejší prac. poměr

• (neregistrovaný) 194.213.42.---

5. 2. 2010 10:06

Chystám se "zlegalizovat" svého koníčka (výroba + prodej - ruční tvorba), jsem a budu stále zaměstnanec na hlavní prac. poměr, takže zálohy na zdravotní a sociální by řešil můj zaměstnavatel, včetně daňového přiznání.
    Dle zákona by se měl do určité výše příjmů dokládat k daňovému přiznání za tu vedlejší činnost (volnou živnost jako VPP) PŘEHLED O PŘÍJMECH A VÝDAJÍCH.

Dotazy:
    Jaká je přesně ta finanční hranice, do kdy lze dokládat pouze ten přehled a za jaké období (za rok, měsíc?)?

Existuje přímo nějaká oficiální forma tohoto "přehledu", nebo stačí obyčejná tabulka, která bude obsahovat rozepsané příjmy a výdaje za to které zdaňovací období?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 2. 2010 10:15

PavlaS (neregistrovaný) 193.84.203.---

Re: Živnost volná jako vedlejší prac. po
      danove prinani by neresil zamestnavatel,ale musela byste vy podat
      zalohy na ZP SP v pripade,ze podnikani je jako vedlejsi cinnost neplatila,
      musite podat nejenom danove priznani,ale i prehledy na socialku a zdravotni pojistovnu

• 5. 2. 2010 10:27

Lenka S. (neregistrovaný) 194.213.42.---

Prosím o stručnou odpověď na mé otázky. Zálohy samozřejmě platit budu jak ZP tak SP. Kde je ta hranice, kdy mohu k DP vyplněném mnou v hlavním zaměstnání, dodat pouze přehled o příjmech a výdajích z vedlejší volné živnosti. Do 6.000.- příjmů ročně? Nebo je to více, nebo méně? To mě zajímá.

• 5. 2. 2010 11:10

Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

Tak ještě jednou.

Pokud budete mít ŽL, tak za vás v zaměstnání nemůže mzdová účetní udělat roční zúčtování daní. Hranice 6000,- u jiných příjmů se netýká příjmů OSVČ. Vy podáte sama daňové přiznání a ze zaměstnání si požádáte o potvrzení zdanitelných příjmů, které do svého daňového přiznání zahrnete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).