Hlavní navigace

Koupě nemovitosti - oprava a prodej

  • (neregistrovaný) 89.103.34.---

    5. 2. 2010 13:33

    Dobrý den, jsem zedník pracující na ŽL. Přemýšlím o tom, že bych mohl koupit starší domek ve špatném stavu, opravit ho a se ziskem ještě tentýž rok prodat. Vím, že pro nepodnikající osoby je nutné platit daň z převodu nemovitosti 3% a pokud se nemovitost do 2 let prodá, tak i daň ze zisku 15% (prodejní, resp.odhadní cena - cena kupní).
    Znamená to, že jako živnostník, si ten zisk můžu snížit o své výdaje (paušálem nebo pomocí dokladů) a pak zdanit jak jsem zvyklý?

    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 2. 2010 18:38

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: Koupě nemovitosti - oprava a prodej
      1) Daň z převodu nemovitostí platí prodávající a je jkedno, zfda jde o FO, PO, nebo zda jde o prodej nemovitost zařazeného v OM poplatníka nebo ne u FO.
      2) Pokud si koupíte starší dům, který budete opravovat, pak i při prodeji dle § 10 uplatníte výdaje na opravy, rekonstruci nebo modernizaci dle doložených dokladů a výdaje související s pořízem nemovitosti včetně ceny nemovitosti. Lze tedy uplatnit pouze prokázané výdaje a zaplacenou daň z převodu nemovitosti při prodeji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).