Hlavní navigace

DPH při fakturaci do státu EU

  • (neregistrovaný) 89.203.134.---

    5. 2. 2010 14:05

    1. Pokud česká OSVČ začne poskytovat službu do státu EU - musí být plátcem DPH?

    2. České s.r.o., plátce DPH bude pronajímat kancelář francouzské firmě. Faktura bude s nebo bez DPH?

    Děkuju! Jsem u toho jelen.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 2. 2010 15:23

      j. (neregistrovaný) 89.203.134.---

      Re: DPH při fakturaci do státu EU
      Zkusím to zodpovědět sama:
      1. ano

      2. České s.r.o. bude fakturovat bez DPH s odkazem, že on (odběratel) je povinen přiznat DPH.

    • 5. 2. 2010 20:44

      Radana (neregistrovaný) 85.135.93.---

      Re: DPH při fakturaci do státu EU
      1/ nevím, ale osobně myslím, že nutnost registrace z důvodu poskytnutí služby do EU není
      2/ Pokud lze kvalifikovat pronájem nemovitosti jako služby související s nemovitostí, pak je místem zdanitelného plění místo té nemovitosti. Tedy pokud je kancelář v ČR, pak fakturovat s DPH, nebo je také pronájem osvobozené plnění bez nároku na odpočet daně.

    • 6. 2. 2010 20:29

      Radana (neregistrovaný) 85.135.93.---

      Re: DPH při fakturaci do státu EU
      Ad1/ omlouvám se,dnes jem objevila §94 odst. 11, podle kterého se neplátce musí registrovat, pokud poskytuje služby mimo ČR osobě povinné k dani

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).