Hlavní navigace

Prodej garáže

  • (neregistrovaný) 94.112.216.---

    7. 2. 2010 13:28

    Klientka zdědila po manželovi garáž, který ji vlastnil 40 let. Ona ji chce nyní prodat. Bude muset platit daň z příjmu z prodeje nemovitosti, když ji ona nevlastnila déla jak 5 let, ale manžel ano? A jak s daní z převodu nemovitosti, potřebuje znalecký posudek?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 2. 2010 18:01

      Katka84 (neregistrovaný) 89.29.100.---

      Re: Prodej garáže
      Dle ust. § 4 odst. 1 písm. b) ZDP se píše, že prodej nemovitosti, bytu nebo nebytových prostorje osvobozený, pokud doba mezi nabytím a prodejem přesáhne 5 let. Doba 5ti let se zkracuje o dobu, po kterou to manžel (zůstavitel) měl ve vlastnictví. Takže příjem je osvobozený. Takže znalecký posudek by neměl být ani potřeba...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).