Hlavní navigace

Kdy nelze uplatnit výdaje paušálem ?

  • (neregistrovaný) 212.4.129.---

    7. 2. 2010 14:32

    Prosím Vás,kdy NEMŮŽE OSVČ použít výpočet výdajů paušálem? Je nějaká taková situace,kdy to nelze a musí vést daňovou evidenci?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 2. 2010 18:09

      Katka84 (neregistrovaný) 89.29.100.---

      Re: Kdy nelze uplatnit výdaje paušálem ?
      pokud auto nepřenechal ani po část příslušného kalendářního měsíce k užívání jiné osobě a bude sloužit jako výdaj na zajištění, dosažení a udržení příjmů dle ust. § 24 ZDP. Nesmí se jednat o příjmy dle ust. § 10 ZDP. Uplatnit to lze na max. 3 auta (zahrnuté v obchodním majektu nebo v nájmu.

    • 7. 2. 2010 19:53

      Vladimír 2

      Re: Kdy nelze uplatnit výdaje paušálem ?
      *************************************
      Ten auto paušál to je věc co?
      K paušálu dle §7/7 = jenom tehdy, pokud se k tomu nerozhodne.

    • 7. 2. 2010 20:33

      v.e.n.d.y.

      Re: Kdy nelze uplatnit výdaje paušálem ?
      Aha, opět konstatuji,že není paušál jako paušál. Tazatelku si myslím,že zajímaly výdaje procentem a ne paušál za používání auta...asi by to chtělo přesné vyjadřování...

    • 8. 2. 2010 9:12

      Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Kdy nelze uplatnit výdaje paušálem ?
      § 7 Příjmy z podnikání a z jiné samostatné výdělečné činnosti
      (7) Neuplatní-li poplatník výdaje prokazatelně vynaložené na dosažení, zajištění a udržení příjmu, může uplatnit výdaje, s výjimkou uvedenou v § 11 nebo 12, ve výši : ...
      VYJÍMKY - kdy nelze uplatnit výdaje %:
      § 11 Výpočet příjmu spoluvlastníka
      ....Pokud nejsou příjmy a výdaje rozděleny mezi spoluvlastníky podle spoluvlastnických podílů, mohou spoluvlastníci uplatnit výdaje na ně připadající pouze v prokázané výši.
      § 12 Výpočet příjmu účastníka sdružení, které není právnickou osobou
      .....Pokud nejsou příjmy a výdaje rozděleny mezi účastníky sdružení rovným dílem, mohou účastníci sdružení uplatnit výdaje na ně připadající pouze v prokázané výši.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).