Hlavní navigace

Dph Slovensko

• (neregistrovaný) 90.178.42.---

7. 2. 2010 22:21

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jsme česká firma, stali jsme se plátci DPH na Slovensku - jak účtovat přijaté a vydané faktury do účetnictví v ČR, aby mi nevybíhali v českém přiznání k DPH? Musí plátce DPH na Slovensku automaticky podávat přiznání k dani z příjmu? Děkuju za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 2. 2010 7:41

H. (neregistrovaný) 85.207.24.---

Re: dph Slovensko
      Učtujete je pod slovenským DIČ, neměly by se v českém přiznání objevit, a přiznání k dani příjmu jsme nepodávali, akce stavební byla ukončena do 1 roku od registrace k DPH. H.

• 8. 2. 2010 10:59

Alča1 (neregistrovaný) 90.179.213.---

Jsme taky přihlášeni k DPH SK. Toto DPH účtuji přes účet 379 a nedávám do DPH CZ.Fa vystavuji v EURECH, přijaté taky. Mám program Pohoda, zde jsou fa pouze ve výnosech a nákladech.
      Pak mám demoverzi Pohody SK, zde si zaúčtuji DPH a vytisknu hlášení DPH SK. K dani z příjmů na SK ne.Jste přeci přihlášeni jenom k DPH.

• 8. 2. 2010 12:59

janka2 (neregistrovaný) 90.178.42.---

dekuji moc, take pouzivame pohodu, faktury tedy vystvujete v eurech a kde vycislujete dph? kde mate na fakture uvedene slovensko DIC? pokud mate jeste nejake tipy prosim napiste mi je. jsem v tom uplny zacatecnik. a jak uctujete v SK demoverzi to dph? dekuji moc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).