Hlavní navigace

Odčitatelná položka

  • (neregistrovaný) 90.179.158.---

    8. 2. 2010 8:38

    Dobrý den, v daňovém přiznání jsem narazila na odečitatelnou položku na další vzdělávání - chodím na angličtinu a dělám přípravný ročník na vysokou - lze to použít? Vše mě dohromady stálo 11 000,-

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 2. 2010 9:13

      Rop (neregistrovaný) 80.188.38.---

      Re: odčitatelná položka
      Zákon o daních z příjmů - pro fyzické osoby ...§15 (8) Od základu daně ve zdaňovacím období lze odečíst úhrady za zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání podle zákona o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání 82a), pokud nebyly hrazeny zaměstnavatelem ani nebyly uplatněny jako výdaj podle § 24 poplatníkem s příjmy podle § 7, nejvýše však 10 000 Kč. U poplatníka, který je osobou se zdravotním postižením, lze za zdaňovací období odečíst až 13 000 Kč, a u poplatníka, který je osobou s těžším zdravotním postižením, až 15 000 Kč....
      Poznámka 82a) odkazuje na zákon č. 179/2006 o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání a o změně některých zákonů - viz příloha.

      Chápu to asi tak, že od roku 2007 je zřízen Národní ústav odborného vzdělávání, který vypracovává Národní soustavu kvalifikací, která má mimo jiné obsahovat soupis kvalifikačních standardů, tedy popis toho, co má uchazeč o danou kvalifikaci znát a umět. Pak jsou jmenovány autorizované osoby, které mohou tyto kvalifikační standardy u uchazečů přezkušovat. A náklady na tyto zkoušky jsou tou odpočitatelnou položkou u daně z příjmů.

      Čili je to zkouška dle Národní soustavy kvalifikací?

    • 8. 2. 2010 9:19

      Kyselina (neregistrovaný) 90.179.158.---

      Re: odčitatelná položka
      TAk to asi neni - děkuji za odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).