Hlavní navigace

Omlouvám se, ale

• (neregistrovaný) 212.111.4.---

8. 2. 2010 9:32

nepochopila jsem to tak úplně -
    mám OA na leasing, chci si uplatnit výdaje paušální částkou - 4000Kč . Jsme spol.s r.o..
    Pokud s tím autem někdo jezdí - nakupuje tedy PHM , tak si nic neproplácí z pokladny ? Kdo mu to zaplatí?
    Jen uvede v daňovém přiznání jednotnou částku - pauš. výdaj?
    A pokud mění pneumatiky nebo má opravu, kupuje se olej, voda do ostřik. apod. - to si taky nemůže uplatnit a proplatit?
    Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 2. 2010 10:12

IrenaŠ (neregistrovaný) 89.102.191.---

Re: Omlouvám se, ale
      Všechny nákupy probíhají normálně, jsou vypláceny z pokladny, dokonce i PH a parkovné, ale ty se musí účtovat nedaňově .

• 8. 2. 2010 10:42

ivab (neregistrovaný) 212.111.4.---

Tak prosím ještě podrobněji (jsem nějaká natvrdlá) - ty běžné nákupy, opravy účtuju na 501,511 a pod.? A PHM kam? A co bude dokladem -on nakoupí naftu, donese doklad -já to proplatím a zaúčtuju - jak?

A ještě dotaz - pokud je auto na leasing, používá se i soukromě - budou se náklady uplatňovat paušálně, musí si zaměstnanec dál přidávat 1% z ceny a náklady např na nákup pneu se dávají v plné výši? Nebo je nějakou poměrnou částkou.

• 8. 2. 2010 20:59

v.e.n.d.y.

Paragon z benzínky zaúčtujete v pokladně na nově zřízenou analytiku účtu 501 - spotřeba PHM nedaňová/211
      Pokud jste plátci DPH a nepovedete knihu jízd nebo jinou evidenci ujetých km, budete mít problém s odpočtem DPH

• 9. 2. 2010 7:07

ivab (neregistrovaný) 212.111.4.---

No právě paušální náhradu bychom chtěli používat pro zjednodušení celého procesu - nechceme mít knihu jízd nbo jinou evidenci, DPH nepotřebujeme vracet - můžu to ošetřit nějakým vnitřním předpisem - ale nejsou mi jasné ty ostatní náklady související s provozem auta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).