Hlavní navigace

Neplátce DPH a nákup zboží ze Slovenska

  • (neregistrovaný) 85.207.236.---

    8. 2. 2010 15:00

    Dobrý den. Prosím o radu. Jsme neplátci DPH a budeme kupovat ze Slovenska zboží. Jak nám to bude dodavatel ze Slovenska fakturovat, s DPH nebo bez DPH. A máme potom nějakou povinnost vůči FÚ?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 2. 2010 18:30

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: neplátce DPH a nákup zboží ze Sloven
      Pokud nepřekročíte limit (limit pro nákup zboží z EU je ve výši 326000,00 Kč v kal. roce) nebo nepořizijete nový dopravní prostředek (§ 4 odst. 3 ZDPH), pak vám bude zboží prodáno vč. slovenské daně. Vůči FU v ČR nemáte žádnou povinnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).