Hlavní navigace

Pracovní cesta vypůjčeným vozidlem

  • (neregistrovaný) 212.71.154.---

    9. 2. 2010 8:56

    Dobrý den,
    pokud použiji při pracovní cestě jako zaměstnanec vypůjčené auto od otce mám nárok na vyplacené náhrady za použití motorového vozidla a náhrady za pohonné hmoty? je nějaké omezení v tomto směru?
    děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 2. 2010 9:12

      VH

      Re: Pracovní cesta vypůjčeným vozidlem
      Abyste měl na uvedené náhray právo, zaměstnavatel vás musí o použití tohoto vozidla požádat (srov. § 157 odst. 3 ZP), poté vlastnický vztah k vozidlu nehraje roli. Pokud by vám ale dříve určil např. vlak a vy jste se souhlasem zaměstnavatele použil mot. vozidlo, náležela by vám náhrada ve výši, jako byste použil vlak.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).