Hlavní navigace

Chyba v DPH na vstupu za 3/2009

• (neregistrovaný) 89.103.156.---

9. 2. 2010 22:31

Dobrý den, moc prosím o radu - teď jsem zjistila, že jsem ve 3. čtvrtletí 2009 odvedla menší DPH než jsem měla odvést :-( Co teď s tím, prosím? Vůbec nevím jak se podává dodatečné přiznání.. Je to jako normální přiznání za to konkrétní období jen tentokrát správně? Nevím ani jestli to píšu srozumitelně, omlouvám se, případně upřesním... Moc děkuji za jakoukoliv radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 2. 2010 22:34

v.e.n.d.y.

Re: Chyba v DPH na vstupu za 3/2009
      Podejte dodatečné přiznání, na přední straně vyplňte datum, kdy jste zjistila chybu. Tiskopis se vyplňuje v kolonkách, kde byla chyba, ale jen částky chybného základu a chybné DPH, to znamená, že jestli byl špatně odpočet, uvedete ho tam mínusem, aby Vám vyšla daňová povinnost. Hlavně však tu chybnou daň hned zaplaťte, běží Vám každý den lhůty s penále......

• 9. 2. 2010 22:52

Rebbie (neregistrovaný) 89.103.156.---

Jej, špatně jsem to napsala v názvu, jde o daň na výstupu (mě se to plete, tak pro jistotu - jde o fakturu vydanou), tam tedy žádné mínus nebude, že? Jde přeci o to, že jsem měla zaplatit víc. Bude tam tedy jen ten základ a daň, kterou jsem nedopatřením nepřiznala - je to tak? Ještě jednou se omlouvám za svou nechápavost :-)

• 9. 2. 2010 22:58

v.e.n.d.y.

Ano,máte to správně :-))) Dobrou noc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).