Hlavní navigace

Proplacení taxi

• (neregistrovaný) 62.141.0.---

10. 2. 2010 8:01

Dobrý den,
    v práci nám něco nefungovalo a musela jsem v práci zůstat přesčas a to hodně dlouho. Byla jsem ten den v práci od 7:30 do 23:30. Bohužel nebydlím v Praze a domů mi už nic nejelo a tak mi šéf řekl, ať si vezmu taxi, že mi ho firma proplatí. Přinesla jsem i účet. Nyní nadřízený šéfa o tom nechce slyšet, že mi nic nezaplatí. Chtěla bych vědět, jak dlouho mi můžou nařídit přesčas (abych věděla pro příště), jestli se musí přihlížet i k tomu, že se nemám jak dostat domů.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 2. 2010 8:26

DM (neregistrovaný) 90.177.108.---

Re: Proplacení taxi
      Jestli byly podmínky tak jak říkáte, firma si může dát tento doklad od taxi do daň. účinných nákladů. V ideálním případě by jste měla mít podepsaný cesťák. Tolik z účetního hlediska.
      Jiný problém je autorita Vašeho přímého nadřízeného a jeho nadřízeného a to za Vás nikdo odtud nevyřeší. Dopoiručuji trvat na svém.

• 10. 2. 2010 9:08

Milka (neregistrovaný) 62.141.0.---

Já potřebuji vědět, kolik hodin můžu dělat přesčas a pak druhý den v kolik musím nastoupit abych dodržela přestávky. Jinak s těma penězma za taxi jsem si to myslela už dopředu, že to tak bude. Ale prostě už v práci déle než dle zákona dále být nechci.

• 10. 2. 2010 9:48

m. (neregistrovaný) 88.102.231.---

Tak koukněte do zákoníku práce, je tady v "zákonech".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).