Hlavní navigace

Převod člen.práv k družstvu

  • (neregistrovaný) 79.170.254.---

    10. 2. 2010 8:14

    při prodeji členských práv k družstvu - jedná se o druž.byt - mohu proti příjmům z prodeje uplatnit krome kupní ceny i další náklady spojené s prodejem? inzerce, poplatek realitni kancelari apod????

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 2. 2010 10:07

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: převod člen.práv k družstvu
      Domnívám se, že ne. I když platí obecné "základem daně (dílčím základem daně) je příjem snížený o výdaje prokazatelně vynaložené na jeho dosažení", §10 odst.6 ZDP vyjmenovává výdaje taxativně:"...se za výdaj považuje nabývací cena podílu."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).