Hlavní navigace

Zkuš. doba+ nástup nemocenská

  • (neregistrovaný) 90.179.218.---

    10. 2. 2010 8:33

    Zaměstnanec 2 dny před uplynutím zkušební doby nastoupil na nemocenskou, která trvá už přes měsíc. Může mu zaměstnavatel dát výpověď ve zk. době nebo musí nějak zohlednit to, že je v prac. neschopnosti? V tom případě, kdy mu může dát výpověď a jakou formou?
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 2. 2010 8:58

      pakjka (neregistrovaný) 217.66.173.---

      Re: Zkuš. doba+ nástup nemocenská
      Musí počkat až skončí PN, protože o tuhle dobu se mu prodlužuje zkušebka.
      Pak mu může dát hnedka výpověd ve zkušebce.

    • 10. 2. 2010 9:35

      RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

      Re: Zkuš. doba+ nástup nemocenská
      Počkat nemusí, ve zkušební době může ukončit PP i v době PN, pouze ne v prvních 14 dnech. Takže klidně s ním můžete ukončit PP ihned.

    • 10. 2. 2010 9:37

      all (neregistrovaný) 77.93.205.---

      Re: Zkuš. doba+ nástup nemocenská
      Proč tady píšete takové nesmysly a raději si neprostudujte historii nebo zákoník práce ???

      § 66 Zrušení pracovního poměru ve zkušební době
      (1) Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel však nemůže ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.


      Čili po uplynutí 14 dnů nemoci můžete zrušit PP ve zkušební době. Nikoli dávat výpověď, protože tím by začala běžet 2 měsíce výpovědní doba.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).