Hlavní navigace

Těhotenství v nezaměstnanosti

• (neregistrovaný) 109.72.8.---

10. 2. 2010 13:09

Dobrý den, prosím o radu.
    Pracovala jsem nepřetržitě sedm let. Od 2.října 2009 jsem evidovaná na úřadu práce. Podpora v nezaměstnanosti mi bude již končit na konci února 2010. Bohužel jsem dosud nenalezla zaměstnání. Vzhledem k mé situaci a věku (27 let) uvažuji o miminku. Kdybych tedy otěhotněla, na jaké peníze bych měla nárok, teď když mi končí podpora? Bydlím s přítelem v rodinném domku ze kterého se před rokem odstěhovali rodiče do jiného domu, ale nemají přepsanou adresu trvalého bydliště na novou adresu, tekže jsou evidováni stále u nás. Přítel má plat 9000,- Kč hrubého. Mám v tomto případě nárok na nějaké dávky? Dále mě zajímá, jestli mám jako nezaměstnaná nárok na peněžitou pomoc v mateřství a na rodičovský příspěvek.
    Děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 2. 2010 13:43

Kara (neregistrovaný) 82.113.44.---

Re: Těhotenství v nezaměstnanosti
      Jako nezaměstnané Vám nevzniká nárok ani na nemocenské ani na mateřské dávky. Na rodičovský příspěvek ano, od narození dítěte, ale nemohla byste si vybrat variantu pobírání - měla byste rovnou čtyřletý. A požádat o přídavky na děti - ty se odvíjí od příjmu členů domácnosti. Příspěvek na bydlení nevím, mám dojem že započítávájí všechny, kdo v domě nebo bytě bydlí (mají bydliště). Na tyto dávky státní sociální podpory se zeptejte na úřadě.

• 10. 2. 2010 21:10

Marta2 (neregistrovaný) 89.102.116.---

Re: Těhotenství v nezaměstnanosti
      Kdyby se vám podařilo být zaměstnaná alespoň krátkou dobu, splnila byste podmínku 270 odpracovamých dní v posledních dvou letech a měla nárok na mateřské dávky.
      Jen doplním k předchozí odpovědi. V příspěvku na bydlení se posuzují příjmy všech členů domácnosti ( těch, kteří společně hospodaří).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).