Hlavní navigace

Práce na MD

• (neregistrovaný) 89.176.84.---

10. 2. 2010 22:20

Pokud budu pracovat na MD jsou nějaké pravidla? můžu pracovat na HPP, DPČ nebo DPP? má to nějaký vliv na mateřskou a nebo je to omezeno hodinami nebo vydělanou částkou za rok? Předem děkuji za odpověd

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 2. 2010 22:43

jz (neregistrovaný) 95.173.78.---

Re: práce na MD
      - mám dvě děti 8 a 3 roky, byla jsem vždy vorkoholik a tak jsem při mateřské měla všechny možné pracovní aktivity.
      1. pobírala jsem mateřskou
      2. podnikala jako OSVČ ( samozřejmě že doma )
      3. byla zaměstnaná na HPP ( několik hodin týdně )
      4. člen obecního zastupitelstva ( příjem za funkční požitek)
      5. a od loňského roku bohužel jsem i příjemce invalidního důchodu

Vypadá to hrozně, ale opravdu to vše lze dělat a pobírat najednou. Žádnému úřadu to nikdy nevadilo. Nikde jsem nic netajila , všechny úřady jsem o svých příjmech informovala. Důležité je jen to, že své dítě do 3 let věku nesmíte dávat do žádného zařízení. Od 3 do 4 let můžete děcko umístit do školky pouze na 4 hodiny. Toto úřady, které vyplácí dávky každý rok kontrolují.

• 11. 2. 2010 8:47

xy5

zajímá Vás možnost práce při mateřské nebo rodičovské dovolené?
      Můj dotaz směřuje na to, že asi nemáte úplně jasno (otázka je na hod.+částku za rok), co je mateřská (28 týdnů - pobírání PPM) a co je rodič. dovolená - volno u zam-tele max. do 3 let dítěte a pobírání rodič. příspěvku (jak žena si určí - max. do 4 let dítěte)

• 11. 2. 2010 10:29

mae (neregistrovaný) 85.207.113.---

Najde se v zákoně, co je povoleno v době pobírání peněžité pomoci v mateřské? Jde mi o DPP.

• 11. 2. 2010 11:12

kp (neregistrovaný) 77.48.213.---

>>>>Pokud budu pracovat na MD jsou nějaké pravidla? můžu
      >>>>pracovat na HPP, DPČ nebo DPP? má to nějaký vliv na
      >>>>mateřskou a nebo je to omezeno hodinami nebo
      >>>>vydělanou
      >>>>částkou za rok? Předem děkuji za odpověd
      >>>
      >>>
      .

>>

Dobrý den,
      reakce na dotaz, při PPM ( což je 28 týdnů) můžete pracovat na HPP, DPČ a DPP.
      Pokud ale máte ve firmě A pracovní smlouvu , např. ekonom , a z tohoto pracovního poměru budete čerpat PPM , potom v této firmě můžete pracovat , ale pouze v jiné pozici , např. uklizečka.
      DPP jde vždy , limit 150 hodin, není odvod SP , tak se to nesleduje.

Při rodičovské , pokud chcete nastoupíte na své místo zpět.
      Já jsem po PPM ( tedy po 28 týdnech ) nastoupila opět do zaměstnání , jen pracoviště mám doma.

Katka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).