Hlavní navigace

Podaání daňového přiznání

  • (neregistrovaný)

    11. 2. 2010 10:07

    dobrý den, mám dotaz musím podávat daňové přiznání když jsem byla půl roku na rodičovské a půl na mateřské dovolené. při rodičovské dovolné jsem měla 2x dohodu o provedení práce - u obou dohod jsem měla podepsané prohlášení poplatníka daně, daň byla 0 kč protože sleva na dani poplatníka byla větší než příjem. 1. dohoda byla uzavřena leden až březen, 2. doh.červen. jsou tyhle dohody brány jako příležitostní příjem? a není mi jasný příjem do 6000,- kč který se do daňového přiznání nemusí uvést. mohla bych při těchto dohodách mít tedy ještě například příjem kolem 3000,-z aniž bych musela podávat daňové přiznání?např. rozdíl mezi katalogovou cenou kosmetiky a cenou nakoupenou od firmy.nebo jaké příjmy do toho spadají - jsou to příjmy třeba příjmy bez živnostenského listu? díky za vysvětlení

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 2. 2010 13:47

      jaba (neregistrovaný)

      Re: podaání daňového přiznání
      DPP máte postupně, u každé podepsané daň.prohlášení. Není vaší povinností podávat daňové přiznání a je bezpředmětné žádat posledního zaměstnavatele o roční zúčtování - nebyla sražena daň, jak uvádíte.
      Těch 6000 se dotýká ostatních příjmů, kromě příjmů ze závislé činnosti.

    • 11. 2. 2010 14:02

      agnes (neregistrovaný)

      Re: podaání daňového přiznání
      takže jen pro moji informaci je dohoda o provedení práce branáí jako příjem ze závislé činnosti?

    • 13. 2. 2010 20:54

      J (neregistrovaný)

      Re: podaání daňového přiznání
      ano, příjmy z dohody o provedení práce i dohody o pracovní činnosti jsou příjmy ze závislé činnosti

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).