Hlavní navigace

Dovoz mimo EU

• (neregistrovaný) 88.102.79.---

11. 2. 2010 11:12

Při dovozu z třetích zemí jde do příjmů z vlivem na zisk hotnota materiálu z JCD při dovozu nebo skutečně zaplacená cena v bance ? Vedu DE.
    díky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 2. 2010 13:46

L. (neregistrovaný) 90.176.233.---

Re: Dovoz mimo EU
      pište do jednoho vlákna.Když tak dejte e-mail také vedu DE a dovážím.Dnes je to JSD a při dovozu Vám vzniká výdaj né?Nerozumím otázce

• 11. 2. 2010 14:48

kmotr (neregistrovaný) 88.102.79.---

Už blbnu, výdaj. Na JSD je ř.47 základ pro vyměření poplatku, ten uvedu jako částku bez daně do pen.deníku.Pak je to ř. 7 v DP DPH. Vzhledem ke kurzu,pak je v bance zaplaceno třeba o 8000,- víc nebo míň.Zajímá mě,jestli do výdajů má jít hodnota ř.47 od celníků nebo skutečně zaplacená hodnota zboží na bance. Vznikne mi tam rozdíl, a nevím co s tím. Kurz.rozdíl se v DE nemusí vést,takže, co radíte ? Jak se to dělá v praxi ? Díky

• 12. 2. 2010 13:38

L. (neregistrovaný) 90.176.233.---

Já používám pohodu.Do peněžního deníku vůbec neřešte částku z JSD to je sice daňový doklad ale pouze pro účely DPH pokud se stále bavíme o DE. do přiznání k DPH uvedete hodnotu fa. x celní kurz uvedený na JSD + clo + fakturu za dopravu + celní odbavení atd. a to vše bude základ daně pro odvedení DPH, které si podle zákona máte-li nárok opět vynárokujete takže vám v přiznání vyjde 0. Do penežního deníku jako výdaj za zboží dáte částku kterou jste zaplatili v bance a teď. buď jste platit CZK tak CZK nebo jste platil cizí měnou a opět si můžete vybrat jaký kurz budete používat viz.zákon já používám denní kurz ČNB a nebo pak je jednotný vyhlášený po skončení a tím přepočíst.Takže rozdíl neřešte nevznikne máte fa. na 30 EUR zaplatíte bankou 30EUR ale do peněžního deníku zapíšete v KČ a to tak jak jsem popsala výše.A to samé s dalšími vedlejšími náklady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).