Hlavní navigace

Přijmy z pronájmu a limit

  • (neregistrovaný) 78.110.220.---

    11. 2. 2010 18:57

    Dobrý večer. Je prosím správně, když má občan příjmy z pronájmu do 20 tisíc za rok, není povinnen příjem danit? Popřípadě odkaz na §? Jinak je to jen zaměstnanec, žádné jiné činnosti a příjmy nemá.
    Díky za případné odpovědi.
    Lucka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 2. 2010 19:05

      Lina

      Re: Přijmy z pronájmu a limit
      xxxxxxxxx
      Pokud by se jednalo o nahodilý pronájem (nepíšete, co je pronajímáno - byt? věc?...), tak snad ano, že by se MOHLO jednat o příjem od daně osvobozený, ale vzhledem k tomu, že se jedná o zaměstnance, předpokládám, že se jedná o pronájem, který spadá pod §9, tak je pro něho směrodatný příjem již nad 6 tisíc - mrkněte se na §38g zák. o daních z příjmů...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).