Hlavní navigace

Úroky z hypotéky

  • (neregistrovaný) 88.103.115.---

    12. 2. 2010 7:03

    Syn uplatňoval úroky z hypotéky na byt, který však vloni daroval matce. Nadále v bytě bydlí, má tam i trvalé bydliště a platí hypotéku. Může stále uplatňovat odpočet úroků? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2010 8:35

      Z.V. (neregistrovaný) 194.228.214.---

      Re: Úroky z hypotéky
      Myslím si že může, koukněte na § 15 odst. 3 a 4 zákona o daních z příjmů.

    • 12. 2. 2010 9:27

      Ajka* (neregistrovaný) 83.208.25.---

      Re: Úroky z hypotéky
      Myslím, že nemůže. Pokud jde o koupi bytu, musí být vlastníkem, aby mohl uplatňovat. Měl zůstat alespoň spoluvlastníkem

    • 12. 2. 2010 9:47

      M.M. (neregistrovaný) 94.127.129.---

      Re: Úroky z hypotéky
      Souhlasím, pokud to měl na koupi tak nemůže, pokud na nějakou
      rekonstrukci nebo změnu tak ano

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).