Hlavní navigace

Příjem z pronájmu

  • (neregistrovaný) 82.202.104.---

    12. 2. 2010 8:33

    Jsem zaměstnanec a DAP za mě dělá zaměstnavatel. Za loňský rok jsem dostala Kč 2850,-- z pronájmu polí. Mám tuto částku, když nepřesahuje Kč 6000,-- uvádět do DAP? V případě, že ano kam bych ji měla v přiznání uvést? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2010 8:48

      D.V. (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: příjem z pronájmu
      Zaměstnavatel za Vás předpokládám nebude podávat DAP, ale provede Vám roční zúčtování, v tomto případě, pokud Vaše ostatní zdanitelné příjmy nepřesáhly 6000 Kč, nemusí se tato částka nikde uvádět. Pokud by však došlo k tomu, že si budete skutečně podávat na FÚ daňové přiznání, máte povinnost v něm veškeré zdanitelné příjmy uvést, tzn., že příjem z pronájmu byste uvedla do příjmů dle § 9 na příloze č.2 DAP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).