Re: sleva na manželku- SOS !!
co je nárok.... se myslí to, jak dlouhou dobu jste manželé, t.z. pokud by jste byli manželé 8 měsíců, sleva na manželku by se krátila o dva měsíce, ale sleva - ne částka 68.000,-
tak že jestli jste manželé celý rok a manželka neměla příjmy včetně podpory větší než 68.000,- náleží sleva celá nekrácená
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatel vás pozdě přihlásil k pojištění. Jaké nastanou komplikace?
Systém hlášení úspěšně pokračuje, tvrdí stát. Zaměstnavatelé se mezitím „hroutí“
Dobírka jako smažák české e-commerce. Bude mít fanoušky, ale hospodu vám nezachrání
Navazující zaměstnání pro účely JMHZ
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
12. 2. 2010 8:42
Zdravím všechny, kdo jsou na síti.
Na webstránkách ÚČTO jsem se dočetl, že na manželku se uplatňuje odpočet ve výši 1/12 po dobu, co je nárok.
Rozuměl jsem dobře, že když manželka 2 měsíce v roce pracuje a po zbytek dostává podporu v nezaměstnanosti a součet nedosáhne částky 68 tis., mohu uplatnit odpočet ? Ale mohu celých 12 měsíců nebo krátit za to, co byla zaměstnaná?